Le Mont des Sens: een immersieve beleving boven de Grotten van Neptunus
Het ecopedagogische pad Le Mont des Sens, gelegen boven de Grotten van Neptunus in Petigny, krijgt een grondige make-over en biedt deze zomer een nog meeslependere en interactievere ervaring. Dankzij de steun van het Nationaal Park Entre-Sambre-et-Meuse, dat deze renovatie financiert binnen het kader van het Nationaal Plan voor Herstel en Veerkracht, werd het bekende parcours volledig vernieuwd.
De naam van het pad blijft behouden, maar de beleving is volledig herwerkt. De verschillende stations werden heraangelegd om alle zintuigen op een originele manier te prikkelen. Nieuwe elementen zoals luisterkegels, een smaakrad, verrekijkers om de boomkruinen te observeren, een klein blotevoetenpad en een geurenleuning maken van deze wandeling een verrassende ontdekkingstocht in de natuur.
Om het bezoek nog dynamischer te maken, werd ook een speurtocht ontwikkeld: “Wie heeft Nuts’ hazelnoten gestolen?”. Deze familievriendelijke zoektocht nodigt bezoekers uit om de natuur, het bos en de zintuiglijke stations te gebruiken om aanwijzingen te verzamelen en het mysterie op te lossen. De speurboekjes zijn verkrijgbaar bij het onthaal van de Grotten van Neptunus.
Locatie: Sentier du Mont des Sens, boven de Grotten van Neptunus, rue de l’Adujoir 24 – 5660 Petigny.
Vertrek: onthaal van de Grotten van Neptunus, waar u het speurboekje kunt afhalen, gevolgd door de bewegwijzering naar “Mont des Sens”.
Doelpubliek: gezinnen, nieuwsgierigen en natuurliefhebbers.
Spelniveaus: ontdekker van 6 tot 10 jaar en expert vanaf 10 jaar.
Talen: folder beschikbaar in het Frans, Nederlands en Engels.
Opgelet: het pad is niet toegankelijk voor kinderwagens.